Obchodování na burze pro začátečníky

07.09.2015 10:44

Mnozí z vás mi do emailu psali, jak vlastně začít, co je na tom to nejtěžší a jestli mají vůbec nějakou šanci v binárním obchodování jako začátečníci úspět. Všechny tyto témeta bych rád osvětlit v následujícím článku, který je určen pro uplne začátečníky, kteří s obchodováním na burze nemají žádné zkušenosti. Já osobně obchoduju na finančním trhu něco málo přes 5 let, z toho pouze jeden a půl roku binární opce. Princip binárního obchodování je podle mě ten nejjednoduší, co může být. To že je ovšem princip jednoduchý neznamená, že i samotné obchodování je lehké. Tak tomu opravdu není a čím dříve to pochopíte, tím lépe.

 

Strategie která výhovouje právě Vám

Obchodovat na burze může díky binárním opcím téměř kdokoli, jak pokročilý trader, tak i klidně začátečník. V případě, že jste ovšem zcela bez znalostí finančního trhu, tak se jedná o běh na dlouhou vzdálenost. V prvním kroku, který musíte učinit je, že si naleznete nějakou binární strategii, kterou si upravíte "k obrazu svému". Co tím myslím? Mám na mysli, aby vyhovovala právě Vám. Na internetu najdete stovky, ba ne tisíce strategií, výrazně ovšem pochybuju že by Vám každá vyhovovala. Já než jsem si našel tu svou, kterou používám dodnes, tak jsem jich vystřídal něco přes tucet. Nyní mám strategii, kterou bych mozna nazval svou vlastní (protože je složena z ne jedné strategie). Postupujte tedy následovně, vemte si jakoukoli jednu strategii, vyzkoušejte si ji a sledujte její funkčnost. Pokud se vám zdá, že většina obchodu končí ziskově, tak je to možná právě ta strategie, kterou jste hledali.

 

Odhodlání

Možná se vám to nemusí zdát, ale tato vlastnost je při obchodování na burze velmi důležitá. Bez odhodlání daleko nenajdete. Znám spoustu lidi, kteří mají k obchodování velmi blízko a kdyby se mu věnovali, tak s téměř naprostou jistotou mohu říct, že by byli úspěšní. Je to ovšem nebaví a nehodlají u obchodování ztrácet svůj čas, když neví, jestli se jim to vyplatí. S takovýmto přístupem asi moc daleko nenajde, že? Nebudte jako oni a když už se do obchodování jednou pustíte, nepřestávejte.

 

Nic není hned

Asi každému z nás by se líbilo mít hned obrovský finančí příjem, vilu v Zámoří a kdo ví co ještě, že? Tak to ovšem nefuguje a kdo tvrdí, že ano tak je podvodník (viz. třeba Miroslav Kadlec, Adam Bříza a další). Představte si obchodování jako studování nového jazyka, taky to trvá nějaký čas a pokud se dostanete do země, kde se tímto jazykem mluví, tak se ho naučíte rychleji. Stejně tak je to s obchodováním, čím více ho zkoušíte v praxi, tím více se zlepšujete. Připravte se tedy, že obchodovat na burze nebudete umět ze dne na den, ale že Vám to může trvat, tydny, měsíce, nebo i roky, než začnete opravdu vydělávat, obzvlást pokud jste nyní uplný začátečník na burze.